UMG 96RM-PN

UMG 96RM-PN UMG 96RM-PN UMG 96RM-PN

Rádi Vám poradíme

UMG 96RM-PN

UMG 96R M-PN - 5222090Trojfázový analyzátor sítě s jmenovitým napětím až 277/480 V AC. Napájecí napětí je 24-90 V AC, 24-90 V DC. Rozhraní RS-485, Ethernet, odpovídající Profinet, software GridVis.
15 500 Kč bez DPH
18 755 Kč s DPH

Recyklační poplatek 1 Kč zahrnutý v ceně

Skladem
Objednací číslo: 5222091
EAN: 4251861100101

Parametry

Jmenovité napětí L-N: 277 V AC, L-L: 480 V AC
Napájecí napětí 24 - 90 V AC, 24 - 90 V DC
Typ měření 4 - kvadrantové
Činitel zkreslení THD-U, THD-I ANO
Kategorie přepětí 300 V CAT III
Proudové měřící kanály (2) lze kombinovat: analogový / teplotní / reziduální proud
Digitální vstupy (5) - Lze kombinovat se vstupy
Digitální / pulzní výstup 4+2
Komunikační rozhraní RS-485, Ethernet, Webserver
Vzorkovací frekvence 50/60 Hz 21,33 / 25,6 kHz
Zapojení (L-N, L-L) 3 / 4 - vodičové
Počet měřících záznamů za sekundu 21.330 / 25.600
Měřících výsledků za sekundu 5
Tranzienty NE
Měření flickeru ( blikavosti) NE
Hodiny NE
Přesnost V / A 0,2 % / 0,2 %
Šířka v mm 96
Výška v mm 96
Hloubka v mm 78
Hmotnost v g 400
Třída přesnosti činné energie (kWh, .../5A) 0,5S (.../5 A) / 1 (.../1 A)
Integrovaná logika (3) - Lze kombinovat s výstupy
Počet uložených hodnot v paměti NE
Software GridVis - Basic
Protokoly Modbus TCP/IP, Modbus RTU over Ethernet, SNMP
Efektivní hodnota z period (50/60 Hz) 10/12
Nepřerušitelné měření ANO
Měření reziduálního proudu ANO
Sousledná / zpětná / nulová složka ANO
Měření nesymetrie NE
Nahrávání chybových událostí NE
Bi-metalická funkce ANO
Týdenní časovač NE
Čítač provozních hodin ANO
Krátkodobé výpadky události (záznam) NE
Vstup pro měření teploty Komparátory
UMG 96R M-PN - 5222090Trojfázový analyzátor sítě s jmenovitým napětím až 277/480 V AC. Napájecí napětí je 24-90 V AC, 24-90 V DC. Rozhraní RS-485, Ethernet, odpovídající Profinet, software GridVis.

Popis

UMG 96RM-PN je vybaven dvěma ethernetovými rozhraními, které odpovídají PROFINET IO-IRT, a integrovaným přepínačem. Známé liniové topologie se používají k zobrazení struktury technologie fieldbus způsobem, který odpovídá standardům. Parametry lze nastavovat a konfigurovat kompletně v prostředí Step 7® nebo na portálu TIA. Všechny naměřené hodnoty se zobrazují přímo v kanálu procesních dat PLC. Jeho digitální vstupy a výstupy lze používat přes Modbus i PROFINET. K dispozici jsou dva analogové vstupy pro 0-30 mA nebo pro zachycení teplot. Samostatný 5A proudový měřicí kanál může monitorovat například nulový vodič.

Všechna relevantní měření lze zobrazit na vlastní domovské stránce zařízení. Rozhraní REST umožňuje dotazování na naměřené hodnoty a konfigurační parametry z HTTP rozhraní. Vrcholem je integrované monitorování zbytkového proudu (RCM), které lze použít k včasné detekci chyb izolace. To zvyšuje dostupnost systému a snižuje riziko požáru.Sběr energetických dat je v posledních letech stále důležitější. To je méně způsobeno samotným nákladovým faktorem, ale spíše uvědoměním si, že pouze jemně vyladěný a vysoce časově vyřešený sběr energetických dat může umožnit požadované úspory. Aby to bylo možné, musí být měřicí technika integrována do stávajících systémů – i v trvalém provozu, kde je to možné.
PROFINET je pro tento úkol ideální, protože tento standard umožňuje snadnou integraci do stávajících systémů provozních sběrnic, jako je Profibus DP, Profibus PA atd. To také umožňuje bez komplikací integrovat měřicí zařízení, jako je UMG 96RM-PN, do úrovně sběrnice pole.
Jednoduchá instalace snižuje náklady. Dále je možná migrace z centralizovaných struktur na decentralizované. Další komponenty infrastruktury nejsou potřeba, protože UMG 96RM-PN již má na desce přepínač a dvě rozhraní PROFINET a umožňuje tak nastavení liniových struktur.

Na základě této infrastruktury lze snadno implementovat systém energetického managementu. PROFINET lze použít k dodávání dat zachycených v reálném čase do centralizovaného umístění, k jejich centrálnímu ukládání do databází ak jejich zpřístupnění pro další zpracování v co nejotevřenější architektuře.
Janitza má připravena příslušná řešení – od soběstačného softwaru až po cloud. Uživatelé si tak mohou zavést vlastní nezávislý energetický management nebo se vrátit k nabídce služeb od Janitza.

UMG 96RM-PN umožňuje nejen nepřetržité zachycení spotřebičů, ale také monitorování zbytkového proudu (RCM). RCM lze použít k detekci poruch, které by jediný systém vnímal pouze částečně – nebo dokonce zcela přehlédl. Uživatel tak může reagovat dříve, než pojistky nebo proudové chrániče (RCD) vypnou postižené systémy nebo zásuvkové napájecí obvody. To platí zejména pro tiše rostoucí reziduální proudy (např. vyvolané poruchou izolace), příliš vysoké provozní proudy a jakékoli jiné přetěžování částí systému a spotřebičů.

RCM však umí ještě více: totiž snížit riziko požáru. Při dostatečně vysokém průtoku proudu (se zemním zkratem nebo odpovídajícím nízkoodporovým zkratem) odpojí předřazené ochranné zařízení elektrické spotřebiče od sítě. Pokud je však zbytkový proud příliš nízký, ochranné zařízení se nespustí. Pokud zaznamenaný výkon poruchy překročí hodnotu cca. 60 Watt (cca 261 mA při 230 V), stále hrozí nebezpečí požáru.

Nastavením parametrů (tj. stanovením typického reziduálního proudu ve stavu „DOBRÝ“) pro systém v novém stavu a neustálým sledováním lze detekovat všechny změny stavu systému po bodu spuštění. To také umožňuje vizualizaci plazivých reziduálních proudů.

Proto RCM v UMG 96RM-PN nejen zvyšuje dostupnost systému, ale také snižuje riziko požáru.

UMG 96RM-PN je certifikován pro PROFINET a je vhodný pro použití PROFIenergy. Certifikát PROFINET potvrzuje odezvu, která odpovídá standardům v souladu s IEC 61158 v rámci sítě PROFINET, a proto zaručuje vysoký standard kvality.

PROFIenergy je profil pro energetický management ve výrobních systémech, který je založen na PROFINETu. Spotřebiče energie v systému lze proto ovládat pomocí otevřených a standardizovaných příkazů. Použití PROFIenergy znamená, že již nejsou potřeba externí, pevně zapojené systémy.

 • Kanál měření proudu pro fázi L1
 • Kanál měření proudu pro fázi L2
 • Kanál měření proudu pro fázi L3
 • Kanál pro měření proudu pro nulový vodič
 • 2 x RCM (volitelný termistorový vstup
 • 2 Ethernetová rozhraní, která odpovídají PROFINET a integrovaný přepínač pro nastavení topologií linek
 • Další rozhraní RS485
 • 2 digitální výstupy (pulzní výstup, spínací výstup, výstup prahové hodnoty, logický výstup)
 • 3 další digitální vstupy/výstupy
 • Softwarové rozhraní pro dotazování naměřených hodnot přes HTTP protokol, např. pro zahrnutí naměřených dat do softwarových řešení vyšší úrovně (GLT, PLC, SCADA atd.)
 • Komunikace stroj-stroj díky jednoduchému modelu architektury
 • Požární ochrana a ochrana zařízení
 • Bezpečnost systému
 • Plnění předpisů
 • Identifikace chyb izolace
 • Zabezpečení dostupnosti systému
 • Zobrazení aktuálního výkonu / proudu a hodnot napětí v reálném čase na domovské stránce zařízení
 • Domovskou stránku zařízení lze kdykoli vyvolat v prohlížeči
 • Online zobrazení naměřených hodnot
 • Vizualizace a vyhodnocení naměřených hodnot
 • Jednoduchá tvorba reportu
 • Nastavení systémů energetického managementu v souladu s ISO 50001