MONITOROVÁNÍ REZIDUÁLNÍHO PROUDU Komplexní monitorování reziduálního proudu zajišťuje vysokou dostupnost a zvyšuje požární ochranu. Je vhodné zejména pro oblasti, kde nesmí za žádných okolností dojít k poruše.

PROČ JE MONITOROVÁNÍ REZIDUÁLNÍHO PROUDU UŽITEČNÉ? Komplexní monitorování reziduálního proudu zajišťuje vysokou dostupnost a zabraňuje výpadkům, protože vám poskytuje informační výhodu. Umožňuje vám včas se dozvědět o potenciálních poruchách, takže můžete přijmout potřebná opatření, opravit chyby, jakmile se vyskytnou, a vyhnout se poruchám a nebezpečným situacím. Komplexní monitorování reziduálního proudu zajišťuje následující:

  • Předchází odstávkám a poškození zařízení nebo poruchám
  • Zabraňuje požárům a ohrožení zaměstnanců
  • Výrazně snižuje nároky na testování v rozsahu normy IEC 60364-6:2016

TYPY REZIDUÁLNÍHO PROUDU Reziduální proud se dělí na tři typy. Některé měřiče dokáží detekovat pouze jeden nebo dva z těchto typů. To znamená, že při nastavování systému monitorování reziduálního proudu je třeba věnovat pozornost typu reziduálního proudu, který se může vyskytnout, a podle toho zvolit požadovanou měřicí technologii.

  • TYP A: Citlivý na střídavý proud + pulzní proud. Vyskytuje se ve všech oblastech.
  • TYP B: Citlivý na všechny druhy proudu. Průmysl.
  • TYP B+: Citlivý na všechny druhy proudu. Dokáže detekovat velmi vysoké frekvence.

ŘEŠENÍ PRO ŘÍZENÍ ZATÍŽENÍ

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ ENERGETICKÝCH TOKŮ Pro realizaci udržitelných energetických strategií jsou kromě inteligentního monitorování spotřebitelů zapotřebí flexibilní a automatizovatelné možnosti řízení. Inteligentní řízení zátěže dokáže mimo jiné propojit nabíjecí stanice, fotovoltaické systémy, bateriová úložiště, komerční kuchyně a systémy vytápění a klimatizace a řídit je efektivně a s optimalizovanými náklady. To umožňuje nejen snížit energetické špičky a zvýšit energetickou účinnost, ale také centrálně řídit a udržitelně provozovat fotovoltaiku a e-mobilitu.

ŘÍZENÍ FV SYSTÉMU A OPTIMALIZACE VLASTNÍ SPOTŘEBY Efektivní využívání FV systémů prostřednictvím optimalizace vlastní spotřeby.

VYUŽITÍ SAMOSTATNÉ ELEKTRICKÉ ENERGIE Téma solární energie je stále aktuální, ale investiční náklady na fotovoltaické systémy jsou stále vysoké. Proto je důležité systémy efektivně využívat a optimalizovat vlastní spotřebu solární energie vyrobené svépomocí. Přebytečnou energii je třeba skladovat a následně k ní přistupovat při vysokých nákladech dodavatele energie nebo při provozu energeticky náročných spotřebičů, jako jsou klimatizační zařízení.

PŘEHODNOCENÍ ENERGETICKÉHO MANAGEMENTU Mnoho podniků a společností již nainstalovalo své vlastní systémy energetického managementu, ale téma je stále aktuální kvůli změnám v předpisech. Nové směrnice a normy, jako je ISO 50006, byly zavedeny a požadavky, např. pro snížení poplatku EEG, se zpřísnily. Současné zaměření na otázky politiky životního prostředí také výrazně zvýšilo význam energetického managementu, zároveň však tato oblast čelí novým výzvám. Všechny podniky by měly mít tyto nové požadavky na paměti. To je však důležité zejména pro podniky, které využívají slevy a mají certifikaci ISO. A právě tady se hodí flexibilní systém energetického managementu, který lze snadno rozšiřovat a přizpůsobovat.

Energetická data získaná pomocí měření energie Janitza, jako je UMG 801 nebo UMG 96-PA, poskytují dobrý základ pro současné i budoucí výzvy. Naměřená data ze všech zařízení lze ukládat, vizualizovat a vyhodnocovat v softwaru GridVis®.